Krepšelis Krepšelis 0 Prekė Prekės (tuščia)

Prekių nėra

Bus apskaičiuota Pristatymas
0,00 € Mokesčiai
0,00 € Suma

Pirkti

Mineralų funkcija žmogaus organizme
05 Jan
Mineralų funkcija žmogaus organizme

Mineralinės medžiagos žmogaus organizme atlieka ypač svarbias užduotis: jos rūpinasi, kad visos medžiagų apykaitos funkcijos vyktų be sutrikimų; reguliuoja vandens ir rūgščių pusiausvyrą; dalyvauja perduodant impulsus į nervus; koordinuoja raumenų aktyvumą ir atpalaidavimą. Natūraliai gamtoje ištirpusios mineralinės medžiagos yra geriausiai pasisavinamos organizmo.

Pagrindinės mineralinių medžiagų funkcijos

Kalcis (Ca2+)

Būtinas formuojant ir išsaugant sveikus kaulus ir dantis, mažina osteoporozės riziką; padeda kraujo krešėjimui, raumenų susitraukimui ir nervinių impulsų perdavimui. 

Magnis (Mg2+)

Aktyvuoja daugiau kaip 100 fermentų ir padeda nervų bei raumenų funkcionavimui; deficitas sukelia mėšlungį; dalyvauja kaulų struktūros išlaikyme ir reguliuoja cheminių elementų perėjimą per membranas; išlaiko normalų širdies ritmą; konvertuoja kraujo cukrų į energiją; palaiko hormonų lygius. 

Kalis (K+)

Reguliuoja širdies ritmą, padeda mažinant kraujospūdį, eliminuoja kūno toksinus, gerina odos būklę, išlaiko skysčių balansą ir padeda raumenims susitraukti. 

Natris (Na)

Išlaiko elektrolitų pusiausvyrą ir kontroliuoja raumenų susitraukimą bei nervų laidumą; mažina artrito simptomus. 

Chloridas (Cl-)

Dalyvauja įvairiuose organizmo gyvybiniuose procesuose: išlaiko elektrolitų pusiausvyrą, padidina skrandžio sulčių sekreciją ir rūgštingumą, skatina tulžies susidarymą ir gerina motorinę tulžies pūslės veiklą. Dalyvauja organizmo medžiagų ir vandens apykaitoje, svarbus raumenų ir nervų sistemos darbe, reikalingas kraujo buferinių sistemų veikloje, skatina inkstų išskiriamąją funkciją.  

Hidrokarbonatas (HCO3-)

Svarbus rūgščių – šarmų balanso palaikymui, tvarko virškinamojo trakto motoriką ir sekreciją, skystina ir padeda pašalinti gleives iš žarnyno.

Sulfatas (SO42-)

Šalina toksinus, gerina kaulų, plaukų, nagų, sąnarių skysčio, stuburo vertebralinių diskų būklę, veikia priešuždegimiškai.

Šaltiniai:

Celso de Sousa Figueiredo Gomes. Naturotherapies Based on Minerals, Geomaterials, 2013; 3, 1–14 doi:10.4236/ gm.2013.31001.

Lindh U. Biological Functions of the Elements, In: Selinus O, Alloway B, Centeno JA, Finkelman RB, Fuge R, Lindh U, Smedley O, Eds. Essentials of Medical Geology, Elsevier, Amsterdam, 2005: 115–160.

Kriščiūnas A., Jankauskas V., Ramanauskas K. „Mineralinio vandens naudojimo Lietuvos kurortuose sveikatinimo, profilaktikos, gydymo ir reabilitacijos tikslais standartizuotos metodinės rekomendacijos“